آمار ازدواج و طلاق چه می گوید ؟

سرویس اجتماعی پایگاه خبری صدای معتمد – طبق آمار منتشر شده اداره ثبت و احوال استان تهران میزان ازدواج و طلاق دارای سیر صعودی است.

براساس این آمار میزان ازدواج و طلاق در سال گذشته افزایش داشته است. طبق این آمارها ۴۰ درصد طلاق ها در ۵ سال ابتدایی زندگی صورت میپذیرد. این در حالیست که تنها ۵ درصد از طلاق ها پس از ۲۹ سال زندگی انجام میشود.

طبق این آمار در سال ۱۳۹۵ تعداد ۹۷٫۵۹۱  ازدواج در استان تهران ثبت شده است. در سال ۱۳۹۴ تعداد ازدواج ثبت شده در تهران ۸۶٫۳۸۹ بوده که مقایسه این دو عدد بیانگر رشد ۱۱٫۴ درصدی ازدواج در سال ۹۵ میباشد.

میانگین سن ازدواج در مردان در سال ۹۵ برابر ۳۰ سال بوده است و این سن در زنان به ۲۶ سال می رسد.

شهر تهران با ۶۲٫۳۳۸ مورد ازدواج  آمار بیشترین ازدواج را از آن خود کرده است.پس از تهران،ری و شهریار در رتبه های بعدی ثبت ازدواج قراردارند.

طبق آمارهای منتشره تعداد کل ازدواج ها از سال ۸۹ تا سال ۹۴ روند کاهشی داشته ولی در سال ۹۵ این آمار سیر صعودی به خود گرفته است.

در سال ۸۹ تعداد ازدواج ها برابر با ۱۰۱٫۴۸۸ مورد بوده و طبق روند کاهشی این عدد در سال ۹۴ به تعداد ۸۶٫۸۷۷ مورد رسید. در سال ۱۳۹۵ تعداد ازدواج های ثبت شده پس از ۶ سال با افزایش مواجه شد و به عدد ۹۷٫۵۹۱ مورد ازدواج رسید.

در مقابل آمار طلاق نیز با افزایش روبرو شده است. تعداد طلاق های ثبت شده در سال ۹۵ برابر با ۳۹٫۲۸۲ مورد بوده که نسبت به سال گذشته بیشتر از ۲۲ درصد افزایش را نشان می دهد.در سال ۹۴ این عدد برابر با ۳۰٫۵۷۵ طلاق میباشد.

میانگین سن مردان هنگام طلاق ۳۸ سال بوده در حالی که این عدد برای زنان برابر با ۳۳ سال میباشد.

آمار طلاق برخلاف آمار ازدواج روندی غیر قابل بررسی و سینوسی داشته است. در بعضی از این سالها آمار طلاق افزایش داشته و در سال بعدی این آمار با کاهش روبرو بوده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − هشت =

logo-samandehi